24 Kasım 2020

31 Mart AKP Belediyeciliğinin iflası olacak!

31 Mart AKP Belediyeciliğinin iflası olacak! CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

31 Mart AKP Belediyeciliğinin iflası olacak! Parti Sözcüsü Faik Öztrak MYK gündemiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

MİLLETİN SIKINTISINA “DENGELEME” DİYORLAR

Piyasada çarklar durmuş. Millet cebindekileri korumaya çalışıyor. Tahsili geciken ticari krediler bir yılda yüzde 74,5 artmış. Krediler ise bu dönemde sadece yüzde 16 artmış. Protesto edilen senet tutarı, 2018’in Ocak-Kasım döneminde, bir önce yılın aynı dönemine göre yüzde 50’ye yakın artmış.

Türkiye’de millet ekonomik krizin pençesinde inim inim inlerken, çarşı pazar yangın yerine dönmüşken, şirketler konkordato sırasına girmişken, ekonomi daralırken, işsizlik almış başını giderken, bunlar çıkıyorlar milletin yaşadığı acıların adına hiç sıkılmadan “dengelenme” diyorlar. İşte esas hastalıklı ruh hali budur.

MİLLET ONLARI 31 MART’TA DENGELEYECEK

Hayatında hiç sıkıntı yüzü görmeyenler elbette milletin sıkıntısını anlayamaz. Saraylarında bir eli yağda, bir eli balda olanlar, döküntü mal alabilmek için pazarın kapanmasını bekleyen vatandaşın halini, acısını bilmez, milletin çektiği sıkıntılara “dengelenme” diyerek milletimizle adeta alay ederler. Milletimiz kendisiyle alay edenlere, 31 Mart’ta gereken ayarı verip onları da bir güzel “dengeleyecektir”.

BİZİM DERENİN TAŞIYLA BİZİM DERENİN KUŞUNU VURDURDULAR

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin göreve geldiği 2002’de kurumlar vergisi şampiyonu olan Türk Telekom, 2018’de zarar açıklamıştır. Biz, Türk Telekom özelleştirilirken bu iktidarı çok uyardık. Ama ne yaptılar, Lübnanlılara ve Suudilere bizim derenin taşıyla bizim derenin kuşunu vurdurdular.

Karlar bunlara gitti, zararlar, borçlarda bizim bankalara kaldı. Şimdi bir benzerini Sakarya’daki tank palet fabrikasında yapmaya hazırlanıyorlar. Milli harp sanayimizin en kritik fabrikalarından birini Katar ordusuna peşkeş çekmeye çalışıyorlar. Sonra da kalkıp aynen TELEKOM’da yaptıkları gibi, o zamanda böyle yapmışlardı. Bu peşkeşin adına bu “özelleştirme” değil “işletme hakkının devri” diyorlar.

Saray geçtiğimiz yılın son ayında çıkardığı özelleştirme kararına bir baksın. Sakarya’daki Tank Palet Fabrikasının devrinin ne anlama geldiği orada yazıyor. Orada açık açık özelleştirme kararı deniyor. Kendi imzalarını mı inkâr edecekler? Genel Başkanımız Saraya milletimiz adına; “Fabrikayı verdik diyorsunuz, hani bu işin ihalesi, hani verilen teklifler, hani ihale dokümanları?” diyerek 9 tane soru sordu hala tık yok.

SARAYIN BEKÇİSİNİN KANINA DOKUNMAMIŞ

Bir de Sarayın bekçisine de geçtiğimiz günlerde bir soru sormuştuk. “Milli harp sanayimizi Katar ordusuna ve onun “Türk olmaktan mutluluk duymam” diyen ortağına peşkeş çekilmesi içinize siniyor mu?” demiştik. Anlaşılan bu peşkeş; vatan, millet, beka laflarını ağzından düşürmeyen sarayın bekçisinin hiç kanına dokunmamış.

O nedenle de bizim sorumuza cevap vermek yerine her zaman yaptığı gibi seviyesizce Genel Başkanımıza ve bize saydırmayı tercih etmiş. Bu arada bir de dönmüş demiş ki  “Biz ne zaman kardeş olduk?” Biz ister Adalet ve Kalkınma Partisine oy versin, ister MHP’ye oy versin, ister İYİ Partili, ister HDP’li, ister Saadet Partili, ister İşçi Partili veya diğer partilerden olsun, bu topraklarda yaşayan, ülkesini, bayrağını, halkını seven, koltuk için milletini bölmeyen, savunma sanayimizin üretim üslerini Katar ordusuna peşkeş çekmeyen, özgürlüklerden, demokrasiden yana olan herkesi kardeş biliriz.

BU SÖZLERİ SÖYLEDİĞİ KİŞİNİN BEKÇİLİĞİNE SOYUNANDAN BİZE KARDEŞ OLMAZ

Ancak Sayın Bahçeli sakın alınmasın. Dün, “Şehitlerin vebalini ve kanını taşıyan bebek katiliyle müzakere yapan, teröristlere kucak açandan Cumhurbaşkanı olmaz; Vatanı bölme, milleti 36’ya ayırma hedefinde olandan Cumhurbaşkanı olmaz; Villalara balya balya doları yığandan, kamu arazilerini zimmetine geçirenden, evdeki paraları sıfırlarken haysiyet ve inandırıcılığını sıfıra düşürenden Cumhurbaşkanı olmaz; TSK’ya kumpas kurandan Başkomutan olmaz;

Türklüğü reddeden, TC’yi silen, milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkarcıdan Türkiye Cumhurbaşkanı olamaz” deyip, sonra da kendi koltuğunun bekası uğruna, bu sözleri söylediği kişinin bekçiliğine soyunandan da bize kardeş olmaz.

ZİLLET ARIYORSANIZ, ZİLLET BUDUR

Zillet arıyorsanız işte asıl zillet budur. İzzetli milletimize, çıkıp zillet, illet demeyi bırakın. Siz kimsiniz? Bu ne cüret? Kendi milletiyle kavgaya tutuşan, sonra da ondan oy isteyenden siyasetçi olur mu? Bu şaşkınlara milletimiz sandıkta en güzel dersi verecektir.

KÖPRÜLERİN ÜSTÜNDE “SAHİBİNDEN SATILIK” İLANLARI

“Milletin cebinden bir kuruş para çıkmıyor” deyip giriştikleri dolara endeksli gelir garantili Kamu-Özel İşbirliği Projeleriyle milletin cebinden yandaş müteahhitlerin, beşli çetelerin kasasına boru hattı çektiler.

Sadece bugünümüzü değil; hem bizim hem de çocuklarımızın geleceğini ipotek altına aldılar. 16 yılda kurdukları hortumcu piyasa ekonomisinin şimdi artık boyası dökülmeye başladı. Bu sistemle kurulan köprülerin üstüne “sahibinden satılık” ilanları asılıyor.

MİLLETİN SIRTINDAN DOYAN DOYANA

İstanbul’daki Üçüncü Köprü’nün yabancı ortağı hisselerini Çinlilere satmanın yolunu arıyormuş. Ancak bu satışın şartlarından birisi de geçiş ücretlerinin yılda bir defa değil, dört defa güncellenmesiymiş.

Zammın adı güncellenme biliyorsunuz bunlarda. Yani döviz kurundaki artışlar vakit geciktirilmeden köprü geçiş ücretlerine yansıtılırsa bu satış olacakmış. Cebinden bir kuruş para çıkmayacak dediler milletimize, şimdi milletin sırtından doyan doyana.

31 MART, AKP BELEDİYECİLİĞİNİN İFLASININ İLANI OLACAK

31 Mart geliyor. CHP belediyeciliği, en yüksek insani gelişmişlik şartlarında yaşamak demek. Vatandaşın dertlerine derman olmak demek. Belediye başkanı ve belediye meclisi adaylarımız, il genel meclisi adaylarımız vatandaşımıza en yüksek standartlarda hizmet verebilmek için hemşerilerinin oylarına talipler.

Biz de tüm vatandaşlarımızın oyuna talibiz. 25 yıldır İstanbul’u ve Ankara’yı talan eden, şehirlerimizi AVM ve gökdelenlerle dolduranlara, yeşili betonla boğanlara, 16 yıldır ülkeyi yönetip bugün tüm bu yaptıklarından şikâyet ederek, sorumluluktan kaçabileceklerini sananlara, milletimiz 31 Mart’ta en güzel cevabı verecektir.

31 Mart metal yorgunu AKP belediyeciliğinin iflasının ilan edildiği tarih olacaktır. 31 Mart milletin saraya taşınıp kendini unutanlara sarı kartı göstereceği bir dönüm noktası olacaktır. Millet işbirliği olarak, bundan önce hangi partiye oy vermiş olursa olsunlar, 57 milyon seçmenimizle sandıkta büyük millet ittifakını gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın