3 Temmuz 2021

3 ŞEHİDİMİZ VAR!..

Genelkurmay'dan 3 askerimizin şehit düştüğü haberi geldi. TSK’nın yaptığı açıklamada Cizre ve Sur’daki operasyonlarda 20 teröristin de öldürüldüğünü açıkladı.

Diyarbakır Sur’da vatan haini PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışmalar devam ediyor. Son olarak Genelkurmay’dan 3 askerimizin şehit düştüğü haberi geldi. TSK’nın yaptığı açıklamada Cizre ve Sur’daki operasyonlarda 20 teröristin de öldürüldüğünü açıkladı.

Sur’da bugün bombalı tuzakları kaldırmayı sürdüren güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışma çıktı. Çatışmada PKK’lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte 2 polis memuru ile roketatarlı düzenlediği saldırıda 6 asker olmak üzere 8 güvenlik görevlisi yaralandı.

Yaralılar ambulanslarla çatışma bölgesinden alınarak, Diyarbakır Asker Hastanesi’nde kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır olan üç askerimiz doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralı 6 güvenlik görevlisinin tedavileri ise sürüyor.

TSK’DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı saldırıyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“27 Ocak 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu dördü ağır olmak üzere altı kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, durumu ağır olan silah arkadaşlarımızdan üçü kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Yaralı silah arkadaşlarımızın tedavilerine devam edilmektedir.”

Bir cevap yazın