3 Temmuz 2021

3 ŞEHİDİMİZ VAR!..

CHP Edirne Milletvekili Doç.Dr. Okan GAYTANCIOĞLU Mardin Dargeçit’te PKK’lı teröristlere yönelik arama tarama faaliyeti sırasında uzun namlulu silahlarla açılan ateşte 3 askerimizin şehit olması üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Jandarma Üsteğmen Emrah Şahin, Mardin’in Dargeçit ilçesinde, vatan haini teröristlere yönelik arama tarama faaliyeti sırasında uzun namlulu silahla şehit edildi. CHP  Edirne Milletvekili Doç.Dr. Okan GAYTANCIOĞLU Mardin Dargeçit’te PKK’lı teröristlere yönelik arama tarama faaliyeti sırasında uzun namlulu silahlarla açılan ateşte 3 askerimizin şehit olması üzerine yazılı bir açıklama yaptı;

okan-gaytancioglu“02 Mart 2016 Çarşamba günü Mardin ili Dargeçit ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada 3 askerimiz şehit olmuştur. Maalesef ülkemiz 2016 yılında da şehit ve terör olayları ile acıya boğulmakta, izlenen yanlış dış politika ile Türkiye, saplandığı Orta Doğu bataklığından çıkamamaktadır.

Türkiye bir an önce içinde bulunduğu bu tablodan çıkarak, şehit haberlerinin gelmediği, barışın ve huzurun hakim olduğu bir ülke olmalıdır.

Mevcut iktidarın sıfır terör aldığı Türkiye, bugün anaların ve babaların evlatsız, evlatların da anasız babasız kaldığı bir ülke haline gelmiş, devletin istihbarat olanakları zayıflamış, güvenlik zafiyetleri artmıştır. Yurttaşlarımız terör belası yüzünden hayatını kaybederken,ı çok büyük acılar yaşarken halen iç ve dış politikada yaptığı hataları kabul etmeyen, ülkenin huzur, barış ve refahından daha çok kendi siyasi ikbalini düşünen bir iktidar ile karşı karşıyayız.

Israrla aynı söylemleri tekrar eden, yaptığı hataları kabul etmeyen ve iktidara geldiği günden bu yana terörle mücadele etmek yerine müzakere etmeyi tercih eden AKP zihniyeti, kendi çocukları kadar şanslı olmayan çocuklarımızın hain pusular karşısında şehit düşmesini sadece izlemektedir. Terör saldırıları sonrası getirilen yayın yasakları, göz yaşlarını dindirmemekte,  toplumdaki huzursuzluk devam etmektedir.

Bugün Türkiye’de terörle müzakere değil kararlılıkla mücadele edecek, istihbarat olanaklarını kendileri için değil terörle mücadele için geliştirecek şiddet ve terörü sürekli izleyecek, inceleyecek bilgi ve haber toplayıp, değerlendirmelerde bulunacak ve teröre karşı seçenekli önlemler üretecek bir politika oluşturulması gerekmektedir.Terör ancak bu şekilde son bulacak ve ülkemiz özlediği barış ve huzur dolu günlere ancak bu şekilde ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Mardin Dargeçit’te şehit olan 3 askerimize Allah’tan rahmet  milletimize de başı sağlığı diliyorum.”

Bir cevap yazın